MEDI-DERMA by sesderma 

OPIS ZABIEGÓW

Azelac, czyli kwas azelainowy. 
Kwas azelainowy ujednolica koloryt skóry, kontroluje zmiany skórne związane z procesem trądzikowym, z trądzikiem różowatym oraz hiperkeratozą. Preparat na bazie tego kwasu ma właściwości normalizujące proces keratynizacji i regulujące pigmentację skóry.
 

Wskazania:

- trądzik, trądzik różowaty

- fotostarzenie

- hiperpigmentacja

- łuszczyca

- zapalenie mieszków włosowych

- melasma (ostuda),

- przebarwienia

 

Ferulac, czyli kwas ferulowy 

Kwas ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Neutralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działanie witamin C i E. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Preparat na bazie tego kwasu kontroluje aktywność tyrozynazy, rozjaśniając przebarwienia i zapobiegając ich powstawaniu. Działa stymulująco na apoptozę komórek rakowych.


Wskazania:

- fotostarzenie,

- melasma i przebarwienia posłoneczne.

 

Retises Ct Yellow Peel, czyli kwas reginowy 


Retinol jest retinoidem, z którego powstaje kwas reginowy. Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Preparaty bazujące na retinoli pomagają rozjaśniać przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Regulują nadreaktywność melanocytów.
 

Wskazania:

- kuracja oznak starzenia się skóry

- przebarwienia

- rozstępy

- blizny

 

SaliPeel S, czyli kwas salicylowy  

Kwas salicylowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzaskórnikowe, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwłojotokowe i złuszczające. Preparaty na bazie kwasu salicylowego posiadają również właściwości ściągające, przeciwstarzeniowe i fotoochronne.
 

Wskazania:

- trądzik aktywny

- łojotokowe zapalenie skóry

- trądzik różowaty

- kuperoza

Mandelac M, czyli kwas migdałowy 
 

Kwas migdałowy jest zalecany głównie dla skóry wrażliwej. Posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, co zapewnia wolniejszą penetrację przez warstwę rogową i nie powoduje szczypania ani podrażnień. Preparaty na bazie kwasu migdałowego posiadają dużą zdolność przebudowy skóry. Mają działanie rozjaśniające, seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne.


Wskazania:

- skóra trądzikowa, łojotokowa

- zapalenie mieszków włosowych

- trądzik różowaty,

- starzenie

- przebarwienia.

Dobór preparatu zależy od indywidualnych potrzeb, predyspozycji oraz kondycji skóry. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na płytszym lub głębszym złuszczeniu skóry. Działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu. Cera staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.
 

Efekty zabiegu są uzależnione od zastosowanego preparatu:

●     Redukcja przebarwień słonecznych i plam pigmentacyjnych        

●     Usuwanie cienkich zmarszczek i zmarszczek mimicznych

●     Leczenie trądziku i zmian potrądzikowych

●     Usunięcie rozstępów i blizn